• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
nagerechten.be
  • Home
  • Recepten
  • Bakboeken
  • Contact
  • Navigation Menu: Social Icons

    • E-mail
    • Pinterest

Appeltaartjes met noten en nougatsaus

Deze appeltaartjes zijn heel lekker, een plaatje om te zien en makkelijk om te maken.

appeltaartjes met noten en nougatsaus

Benodigdheden

8 plakjes roomboter bladerdeeg
3 stevige, wat zure appels (elstar of jonagold)
sap van 1 citroen
120 g suiker
40 g honing
60 g boter
40 ml slagroom
80 g walnoten
80 g rozijnen
80 g pijnboompitten

Verder nodig

kleine taartvormpjes van 10 cm Ø

Bereiding

Verwarm de oven voor op 175°C. Ontdooi het bladerdeeg en snijd uit uit elk plakje een zo groot mogelijk rondje. Vet de taartvormpjes in bestuif dun met bloem en bekleed de vormpjes met de deegrondjes. Prik met een vork gaatjes in de bodem van de taartjes.

Knip royale stukjes bakpapier om de vormpjes te bedekken. Druk het papier op het deeg en vul de bakjes met een ‘blinde’ vulling van rijst of overjarige peulvruchten. Bak de taartjes 25-30 min. in het midden van de oven.

Schil de appels, snijd ze in stukjes van 1½ cm en schep ze om met wat citroensap. Verwarm de suiker met de honing in een pan op matig vuur. Neem de pan van het vuur als de suiker en de honing bruin kleuren. Voer al roerend de boter en de slagroom toe. Laat alles nog 5-7 min. zachtjes koken. Voeg na elkaar de noten, rozijnen, appel en pijnboompitten toe. Laat het mengsel iets afkoelen en vul hiermee de taartbakjes.

Tip

Houd vulling en bodems apart. Verwarm de bodems van de appeltaartjes – vlak voor het serveren – kort op in de oven en verwarm ook de vulling nog even. Dan serveer je een superkrokante bodem met warme appel-karamelvulling! 

8 personen
Het recept ‘Appeltaartjes met noten en nougatsaus’ komt uit:

Gepost onder: Fruit, Noten, Taart Tags: appel, noten, nougat

Heb je het recept gemaakt? Laat dan weten hoe je het vindt en deel jouw foto op Instagram met #nagerechtenbe.
Previous Post: « Bananencake met noten en karamelsaus
Next Post: Chai-brownies »

Primary Sidebar

Nieuwe recepten

  • Apple crumble pancakes
  • Gezonde brownie pancakes
  • Dadelnotentaartjes met cashewroom en mango
  • Gezonde appel-kaneelwafels
  • Vogelnestkoekjes

ZOEK RECEPT

GezondheidGezondheid

Copyright © 2023 · Nagerechten.be